Κυριακή 19 Δεκεμβρίου 2010

ΣΧΟΛΙΟ ΑΓΩΝΑ

Σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με πολλές ανατροπές οι Καθενοί κατάφεραν τελικά να επικρατήσουν των Βασιλικών με 4-3.Τα Βασιλικά προηγήθηκαν στο 25' με τον Πολίτη για να ισοφαρίσει ο Στρατής λίγα λεπτά αργότερα.Ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Πολίτης με το δεύτερο προσωπικό γκολ έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους από το σημείο του πέναλτυ.
Πέναλτυ που αμφισβητήθηκε έντονα καθώς η παράβαση φάνηκε να έγινε εκτός περιοχής.Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Φούρλης μπήκε στη θέση του Τσαρούχα και ίσως αυτό αφύπνισε τους γηπεδούχους. Μπήκαν πολύ δυνατά και στο 47'  ο αρχηγός τους Ξιφαράς Η. με άπιαστο σουτ από τα 25 μέτρα έστειλε τη μπάλα στο γάμα και έγραψε το 2-2.Πέντε λεπτά αργότερα ο Στρατής με πολύ ωραίο σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 3-2 το οποίο πανηγύρισε δεόντως. Τα Βασιλικά αντέδρασαν άμεσα και μετά από μια πολύ ωραία ενέργεια ισοφάρισαν σε 3-3. Σχεδόν αμέσως όμως οι Στρατής και Ξιφαράς συνεργάστηκαν και πάλι.Ο πρώτος έστρωσε ο δεύτερος έπιασε πάλι ένα υπέροχο σουτ εκτός περιοχής και έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους.