Σήμερα διεξήχθησαν τα παιχνίδια που είχαν αναβληθεί λόγω του χιονιού πριν από λίγες ημέρες. Τα αποτελέσματα είναι:
ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ-ΚΑΘΕΝΟΙ 2-3
ΠΙΣΣΩΝΑΣ-ΒΑΤΩΝΤΑΣ 1-0

Η βαθμολογία λοιπόν έιναι:

Σχόλιο αγώνα Μακρυκάπα-Καθενοί

Υπό βροχή αλλά καλές συνθήκες(για τα δεδομένα του γηπέδου) στο γήπεδο του Αγ.Αθανασίου οι Καθενοίκατάφεραν τελικά να πάρουν το διπλό από τη Μακρυκάπα.Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και έχασαν κλασική ευκαιρία με το Στρατή μόλις στο 4'.Εκεί που όλα έδειχναν ότι αργά ή γρήγορα θα πετύχουν ένα γκόλ, ήρθε το γκολ για τους γηπεδούχους, μετά από λάθος συνεννόηση στην άμυνα των Καθενών. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν για 20 λεπτά το ρυθμό τους, αλλά λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο αρχηγός τους και κορυφαίος για άλλη μια φορά Ξιφαράς ανέβασε την απόδοση του και γύρισε το παιχνίδι.Αρχικά εκτέλεσε κορνερ και ο Σταμούλος με κεφαλιά ισοφάρισε. Αμέσως μετά ο Ξιφαράς πίεσε,έκλεψε και με ωραία κάθετη πάσα έβγαλε φάτσα με το γκόλ το Μουτσιάκα που με ωράιο πλασέ έκανε το 1-2.Στο δεύτερο ημίχρονο, πάλι από κόρνερ ο Σταμούλος με κεφαλιά έκανε το 1-3, ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 90'.Ακολούθησε μια σχετική πίεση από τους γηπεδούχους στις καθυστερήσεις με γεμίσματα αλλά σε 2 περιπτώσεις ο Βλάχος έδειξε την κλάση του και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.Καλύτεροι από τους Καθενούς Βλάχος,Ξιφαράς και Σταμούλος. Αξιοσημείωτη η επανεμφάνιση μετά από 2 χρόνια στους αγωνιστικούς χώρους του Κορώνη Γ. που απείχε λόγω τραυματισμού και στρατού. Επίσης όλη η ομάδα εύχεται περαστικά και γρήγορη επάνοδο στους αγωνιστικούς χώρους στον Άγγελο Μπεγιάζη, ο οποίος έπαθε ρήξη μηνίσκου στην τελευταία προπόνηση πριν από το παιχνίδι.Τραυματίας επίσης αποχώρησε ο Σταθαράς όπως τραυματίας παραμένει και ο Καραγιάννης.