Σάββατο 15 Ιανουαρίου 2011

ΣΧΟΛΙΟ ΑΓΩΝΑ ΚΑΘΕΝΟΙ- ΚΑΣΤΕΛΛΑ

ΚΑΘΕΝΟΙ-ΚΑΣΤΕΛΛΑ 0-2

Σε ένα μέτριο αλλά πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι, στο γήπεδο των Καθενών, η ομάδα της Καστέλλας κατάφερε να πάρει το διπλό πιο δύσκολα απ'ότι δείχνει το τελικό σκόρ με δύο στημένες φάσεις, μια σε κάθε ημίχρονο.
Οι γηπεδούχοι δείχνοντας οτι τους έκανε μόνο η νίκη, μπήκαν δυνατά και έχασαν στο πρώτο δεκάλεπτο μια καλή ευκαιρία με το Στρατή. Οι  φιλοξενούμενοι στημένοι αμυντικά
κάνοντας καθυστερήσεις από το πρώτο ελεύθερο έδειξαν οτι τους έκανε και η ισοπαλία. Άρχισαν να ανεβαίνουν μετά το 15' και από ένα κόρνερ  προήλθε το 0-1. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν αλλά μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου δεν κατάφεραν να απειλήσουν ουσιαστικά. Οι παίχτες της Καστέλλας έδιωχναν σχετικά εύκολα και το παιχνίδι κυλούσε ιδανικά γι'αυτούς. Στην επανάληψη ο Σταθαράς πήρε τη θέση του θετικού και πάντα μαχητικού ως τότε Λύρα για τους Καθενούς και βοήθησε λίγο στο να ανεβάσουν ρυθμούς επιθετικά.Στρατής και Φούρλης έχασαν αλλές 2-3 καλές ευκαιρίες να ισοφαρισουν το παιχνίδι και μοιραία η μπάλα τιμώρησε την ομάδα τους. Σε απευθείας εκτέλεση φάουλ των φιλοξενούμενων λίγο έξω από την περιοχή στο 60' ο Βλαχος απέκρουσε και στην επαναφορά ο Μπαλαμπάνης έγραψε το 0-2. Αμέσως οι γηπεδούχοι πίεσαν ακόμα περισσότερο αλλά ο τερματοφύλακας της Καστέλλας ήταν εκεί που χρειάστηκε κάθε φορά που απειλήθηκε.Μοιραία λοιπόν  το σκορ δεν άλλαξε. Για τους γηπεδούχους διακρίθηκαν οι Πεπές και Στρατής.Αξίζει να σημειωθεί πως ο διατητής κ.Βελέντζας έχασε τον πειθαρχικό έλεγχο και έγιναν αρκετές μικροδιακοπές του αγώνα. Αυτό βέβαια σε καμία περίπτωση δεν αλλοίωσε το αποτέλεσμα του αγώνα. Επόμενο πλέον παιχνίδι με το Βατώντα εκτός έδρας.

Καθενοι:Βλάχος,Πεπές,Σταμούλος,Κικίδης,Τσώκος Β.,Ξεφτεράκης,Μουτσιάκας,Φούρλης,Ξιφαράς,Στρατής,Λύρας(45' Σταθαράς)