Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2011

ΣΧΟΛΙΟ ΑΓΩΝΑ ΕΥΟΪΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ-ΚΑΘΕΝΟΙ(30/1/2011)

Ευοϊκός Γουβών-ΑΕ Καθενών 0-4

Σε ένα πολύ ωραίο και δυνατό παιχνίδι οι Καθενοί πέτυχαν μια πολύ εμφατική νίκη, ίσως στην καλύτερη φετινή τους εμφάνιση. Μπήκαν δυνατά από το πρώτο λεπτό και δεν άφησαν περιθώρια
αντίδρασης στους γηπεδούχους. Το σκόρ άνοιξε στο 13' ο Στρατής με μονοκόματο σουτ στο ύψος του πέναλτυ με το αριστερό.Στο 32' ο Κικίδης εκτέλεσε πλάγιο άουτ με δύναμη μέσα στην περιοχή των Γουβών και μετά από ασυνεννοησία η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα....Οι Καθενοί συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο με κατοχή της μπάλας και πολλές ευκαιρίες. Στο 70' ο αρχηγός της ομάδος Ξιφαράς με ασύλληπτο σουτ απ'τα 30 μέτρα έστειλε την μπάλα στο γάμα της εστίας των γηπεδούχων. Πραγματικά τυχερή η ομάδα των Καθενών που έχει έναν τέτοιο παίχτη στις τάξεις της. Ακολούθως ο Στρατής αφού σημάδεψε το δοκάρι στο 85 τελικά έγραψε το τελικό 0-4 από κοντά μετά από ασιστ του πολύ καλού σήμερα Μουτσιάκα. Αξίζει να σημειωθεί οτι αυτό ήταν το 13ο γκόλ του Στρατή για φέτος. Θα ήταν άδικο να ξεχωρίσουμε κάποιον μιας και όλοι έδωσαν το κάτι παραπάνω. Απ' τους γηπεδούχους πολύ καλές εντυπώσεις άφησε ο νεαρός Ιωσήφ.

Καθενοί: Βλάχος(75' Λιάκος), Τσώκος Β.(Ντρέκης 75'),Λύρας(Σταθαράς 60'), Πεπές, Καραγιάννης, Σταμούλος,Ξιφαράς, Ξεφτεράκης, Κικίδης,Στρατής,Μουτσιάκας