Διαιτητές
Βράκας Χ.
Γκρινιάρης Χ.
Χατζηκαμαγιάννης Ν.

Ένα δυνατό παιχνίδι με πολύ τακτική και λίγη ποιότητα ανάμεσα σε δυο πολύ καλές ομάδες έγινε σήμερα στους Καθενούς. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 2-1 αν και αγωνίστηκαν με πολλές ελλείψεις(χωρίς τον αρχηγό τους Ξιφαρά, Ξεφτεράκη, Κικίδη και τους ήδη γνωστούς απόντες Μπεγιάζη(τραυματίας), Μαρινέλλο(φαντάρος))και αγωνίστηκαν και με 10 παίχτες τα τελευταία λεπτά του αγώνα. Με 2 άτομα στον πάγκο λοιπόν οι γηπεδούχοι και απελευθερωμένοι από το άγχος μιας και για νεοφώτιστοι κάνουν πολύ καλή πορεία μέχρι στιγμής αφού με τη σημερινή τους νίκη είναι μόνοι τρίτοι μετά την ήττα του Πισσώνα στην Άτταλη.
Απ' την άλλη η Τριάδα με πολλά νέα πρόσωπα έδειξε ότι είναι απ'τις καλές ομάδες του ομίλου. Με νέο προπονητή τον Πέτρο Κορώνη και προσθήκες του Ιανουαρίου Χασσάνδρα και Τσάλλα κυνήγησε μέχρι το τελευταίο λεπτό τη νίκη. Στο πρώτο ημίχρονο έγιναν 2 φάσεις για κάθε ομάδα.Στην πρώτη φάση του παιχνιδιού ο Στρατής από καλή θέση έστειλε την μπάλα άουτ.Αμέσως μετά δύο φάσεις έκανε η Τριάδα αλλά είχε απέναντί της το Βλάχο που κράτησε το μηδέν επιστρέφοντας στις καλές εμφανίσεις. Στο 45' μετά από γέμισμα στη περιοχή της Τριάδας ο Μουτσιάκας νικήθηκε στο τετ α τετ από τον Σταθαρά, όμως στην επαναφορά από το σημείο του πέναλτυ ο Σταθαράς των γηπεδούχων έκανε με θεαματικό μονοκόματο σουτ με το αριστερό το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Καθενοί βρήκαν χώρους, έπαιξαν έξυμνα στην κόντρα και έκαναν πολλές ευκαιρίες. Σε μια απ' αυτές ο Στρατής νίκησε τον Σταθαρά και με το 14ο φετινό του γκολ έκανε το 2-0. Εκεί οι γηπεδούχοι έκατσαν λίγο στο σκορ, έδωσαν χώρους και η Τριάδα με πολλά γεμίσματα στην περιοχή του Βλάχου προσπάθησε να μειώσει.Το κατάφερε στο 70' όταν ο Βλάχος απέκρουσε εντυπωσιακά κεφαλιά του Παπαϊωάννου άλλα ο Σαρρής πάνω στη γραμμή μείωσε σε 2-1. Αμέσως μετά αποβλήθηκε αυστηρά με δεύτερη κίτρινη ο Μουτσιάκας για καθυστέρηση σε πλάγιο άουτ. Παρόλαυτα η αμυντική λειτουργία των γηπεδούχων δεν επέτρεψε στην Τριάδα να απειλήσει ιδιαίτερα. Διακριθέντες για την Τριάδα οι Σαρρής, Χασσάνδρας και Παπαϊωάννου ενώ για τους γηπεδούχους οι Σταμούλος,Βλάχος, Πεπές και Καραγιάννης. Πολύ καλή έως άριστη η παρουσία των τριών διαιτητών.

Καθενοί: Βλάχος, Τσώκος Β., Λύρας(90' Ντρέκης), Πεπές, Καραγιάννης, Σταμούλος, Φούρλης, Παπαδόπουλος(80' Κορώνης), Μουτσιάκας, Στρατής, Σταθαράς

Στα άλλα παιχνίδια της ημέρας Άτταλη - Πισσώνας 1-0,   Καστέλλα - Βασιλικά 5-0,  Γούβες - Ιστιαία 0-5,  Βατώντας - Μακρυκάπα 1-0