Κυριακή 27 Μαρτίου 2011

ΙΣΤΙΑΙΑ-ΚΑΘΕΝΟΙ 0-0

vs
Ισόπαλες χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν σήμερα Ιστιαία και Καθενοί. Ένας αγώνας χωρίς αύριο μεταξύ του δεύτερου και του τρίτου του βορείου ομίλου της Α2 που χαρακτηρίστηκε από δύναμη νεύρα και πάθος χωρίς να παιχτεί ωραίο ποδόσφαιρο, παρουσία του προέδρου της ΕΠΣΕ κ.Παπακωνσταντίνου. Οι δύο ομάδες έιχαν από ένα ημίχρονο. Στο πρώτο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και ήταν εμφανώς καλύτεροι, με τον πολύπειρο τερματοφύλακα των Καθενών Βλάχο να κρατάει το μηδέν με 2-3 καταπληκτικές επεμβάσεις σε μακρινά σουτ των γηπεδούχων. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έκαναν μόλις μια φάση όταν ο Βασιλείου σε τετ α τετ με το Βλάχο πλάσαρε άουτ. Στη συνέχεια τα ηνία πήραν οι φιλοξενούμενοι που έχασαν 3 καλές ευκαιρίες με σούτ του Στρατή μέσα από την περιοχή. Όσο περνούσε η ώρα οι Καθενοί ρίσκαραν καθώς τους έκανε μόνο η νίκη στο κηνύγι της δεύτερης θέσης. Δεν κατάφεραν όμως να πετύχουν ένα γκόλ καθώς είτε ήταν άστοχοι έιτε δεν είχαν σωστή αντιμετώπιση από τον διαιτητή κ.Σέγκο ο οποίος αρνήθηκε πεντακάθαρο πέναλτυ σε ανατροπή του Στρατή και δεν μέτρησε κανονικό γκολ του Στρατή επίσης όταν σε σουτ που επιχείρησε η μπάλα αποκρούστηκε μέσα από τη γραμμή. Επίσης καθαρό τετ α τετ του Φούρλη  κόπηκε ώς οφσάιντ. Αποκορύφωμα των προσπαθειών των φιλοξενούμενων ενέργεια του Σταθαρά στο 94' ο οποίος έφτασε μέχρι τη μικρή περιοχή αλλα τελευταία στιγμή άργησε και κόπηκε απ' τους αμυντικούς.
Εν κατακλείδει όμως η ομάδα της Ιστιαίας έδειξε οτι ήταν πιο έμπειρη,δυνατή και αποτελεσματική ομάδα από τους νεοφώτιστους αλλά πολύ καλούς Καθενούς που γενικά στη χρονιά έχασαν αρκετους πόντους λόγω πείρας στις λεπτομέρειες. Καλύτεροι για τους Καθενούς οι Βλάχος και Πεπές ενώ για τους γηπεδούχους οι Βασιλείου και Γαβριήλ.Στόχος πλέον για τους Καθενούς η διατήρηση της τρίτης θέσης και νίκες μέχρι το τέλος της σεζόν.

Καθενοί:Βλάχος,ΤσώκοςΒ.,Λύρας,Καραγιάννης,Πεπές,Σταμούλος, Ξιφαράς(80'λ.τρ.Σταθαράς),Παπαδόπουλος(75'Μουτσιάκας), Ξεφτεράκης(70' Κικίδης),Στρατής,Φούρλης

Διατητές: Σέγκος Γεώργιος