Κυριακή 13 Μαρτίου 2011

ΚΑΘΕΝΟΙ-ΑΤΤΑΛΗ 3-0

VS

Σταθερά πλέον στην τρίτη θέση οι Καθενοί συνεχίζοντας τον εκπληκτικό β' γύρο μετά και το χθεσινό 3-0 επί της Άτταλης.Με πορεία πρωταθλητισμού στα 10 παιχίδια του β' γύρου μετρούν οχτώ νίκες, μια ισοπαλία και μία ήττα.
Οι γηπεδούχοι δεν άφησαν περιθώρια αμφισβήτησης και στα 90 λεπτά για το ποιος θα κερδίσει. Μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, πίεσαν και άνοιξαν το σκορ στο 30' όταν ο Σταθαράς ελίχθηκε όμορφα έξω από την περιοχή και με δεξί σουτ έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία. Αμέσως μετά ο Φούρλης με φάουλ απ' το ημικύκλιο της περιοχής έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι. Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να έχουν την υπεροχή. Έμειναν όμως με 10 παίχτες μετά τις δύο κίτρινες του Σταμούλου και εκεί αναθάρρησαν οι φιλοξενούμενοι αλλά μόνο σε μία στιγμή που απείλησαν, ο Βλάχος και τον Πεπές διαδοχικά επενέβησαν αποτελεσματικά στο τετ α τετ του Μαντά. Λίγο μετά απεβλήθη και ο αρχηγός της Άτταλης Χαλαστάρας με δεύτερη κίτρινη για τράβηγμα φανέλας ενώ ο Φούρλης έβγαινε στην κόντρα. Αμέσως επανήλθε το σκηνικό του πρώτου μέρους με τους γηπεδούχους να πιέζουν και να φτάνουν τελικά στο 2-0 όταν ο νεοεισελθών Κικίδης έβγαλε σέντρα ακριβείας από τα αριστερά για το Στρατή που με ωραία κεφαλιά πέτυχε το 16ο γκολ του στο πρωτάθλημα. Το σκορ έκλεισε ο Λύρας με σούτ από το ύψος του πέναλτυ στο 90'. Καλύτεροι για τους γηπεδούχους Στρατής, Πεπές και Καραγιάννης. Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Κωστάντιου.

Καθενοί: Βλάχος,Παπαδόπουλος,Λύρας,Καραγιάννης,Πεπές,Σταμούλος,Μουτσιάκας(65' Κικίδης),Ξεφτεράκης(65' Ξιφαράς),Φούρλης,Στρατής,Σταθαράς