Δευτέρα 21 Μαρτίου 2011

Καθενοί - Σκεπαστή 3-1

Λίγο πριν το τέλος του πρωταθλήματος οι Καθενοί ήθελαν να συνεχίσουν τις νίκες και τα κατάφεραν. Πλέον δύσκολα θα χάσουν τη θέση τους στην πρώτη τριάδα, ενω μαθηματικά είναι ακόμα στο κόλπο των μπαράζ αφου διατήρησαν τη διαφορα στους 3 βαθμούς από τη δεύτερη Ιστιαία και την αντιμετωπίζουν στην έδρα της την προσεχή αγωνιστική. Οσον αφορά το παιχνίδι με τη Σκεπαστή έιχε παθος ένταση και καθολική υπεροχή των γηπεδούχων οι οποίοι πίεσαν από το πρώτο λεπτό και έδειξαν σε πολλές στιγμές οτί θέλουν πιο πολύ τη νίκη. Στο 10' ο Στρατής σε τετ α τετ νικήθηκε από τον πολύ θετικό Περόνα. Σε ένα από τα πολλά φάουλ που σφύριξε ο κ. Ρόγκας στο 30' οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με κοντινό σουτ του Ξεφτεράκη. Στο δεύτερο ημίχονο το ίδιο σκηνικό επαναλήθφηκε με τους γηπεδούχους να μπαίνουν δυνατά για να καθαρίσουν το παιχνίδι. Στο 56' ο Καραγιάννης με κεφαλιά μετά από κορνερ του Φούρλη έκανε το 2-0. Λίγο μετά ο Ξιφαράς βρήκε με υπέροχη κάθετη πάσα το Στρατή ο οποίος κρέμασε τον Περόνα για το 3-0 και εφτασε τα 17 γκολ φέτος. Πέντε λεπτά αργότερα ο Αγγελόπουλος ανετράπη στην περιοχή και κέρδισε πέναλτυ. Το εκτέλεσε ο ίδιος ο Βλάχος απέκρουσε εντυπωσιακά αλλα στην επαναφορά ο Αγγελόπουλος με δεύτερη προσπάθεια έκανε το 3-1. Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα. Μέτρια η διαιτησία του κ.Ρόγκα. Καλύτεροι για τη Σκεπαστή οι Περόνας, Αγγελόπουλος και Λάμπρου.Για τους γηπεδούχους οι Ξεφτεράκης,Παπαδόπουλος και Καραγιάννης.

Καθενοί:Βλάχος,Τσώκος Β.,Λύρας,Καραγιάννης,Πεπές,Ξεφτεράκης,Παπαδόπουλος,Κικίδης(63' Μουτσιάκας),Στρατής,Ξιφαράς(70' Σταθαράς),Φούρλης

Σκεπαστή:Περόνας,Θαλασσινός,Γεωργίου(84' Αγιασοφίτης Ε.),Βασιλείου,Ζυγογιάννης,Χατζηλέρης,Αγγελόπουλος,Γερογιάννης,Αλεξίου(75' Σπανός),Αγιασοφίτης Γ.,Λάμπρου